X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دیالوگ هام (عکاسباشی )

عکس های قدیمی ، دیالوگ فیلم و ...

هزار فیلمی که باید دید:


چشم‌اندازی در مه  1998 Landscape In The Mist

ساخته تئو آنجلو پولوس یونان امروز. پسربچه‌ای به‌نام «الکساندروس» (زک) و خواهرش، «وولا» (پالایئولوگوئو) مادرشان را ترک می‌کنند و سوار قطار می‌شوند تا به آلمان بروند - به این دو کودک نامشروع گفته‌اند پدرشان در آلمان است. اما چون بلیت ندارند. در یک ایستگاه، تها به حال خود رها می‌شوند و پلیس آنان را می‌یابد. سپس از دست پلیس می‌گریزند و با گروهی از بازیگران سیار همراه می‌شوند و با «اورستس» (تزورتزوگلو)، نوه رهبر گروه، طرح دوسی می‌ریزند و «وولا» کم‌کم به او علاقه‌مند می‌شود. پس از پشت سر گذاشتن پیشنهاد ضمنی تسلیم خود به یک سرباز در مقابل سیصد و هشتاد و پنج دراخما، پول بلیت قطار آلمان را از او می‌گیرد - هر چند، سرباز خجالتی پول را می‌دهد و کاری نمی‌کند. سرانجام، «الکساندروس» و «وولا» به مرز آلمان می‌رسند، سوار بر قایق از رود مرزی می‌گذرند و هنگام سپیده‌دم، پا به خاک آلمان می‌گذارند و درختی تازه شکوه داده را در آغوش می‌گیرند. ( متن از سایت ویستا)

  


 

فیلم به نوعی فیلم جاده ای است. فیلم مملو از صحنه های زیبا است. مثلا" وقتی که پسر بچه برای رفع گرسنگی مجبور به کارکردن در یک بار میشود و ویولون زنی در آنجا حضور پیدا میکند و شروع به نواختن میکند.

و یکی از تلخترین سکانسها وقتی است که راننده کامیون ، دخترک را در پشت کامیونش مورد تجاوز قرار میدهد( هرچند ما این صحنه را نمی بینیم ولی صحنه خارج شدن دختر خون آلود واقعا" تلخ و دردناک است). 

یا صحنه ای که دخترک برای پول بلیط قطار حاضر به تن فروشی میشود.

همچنین موسیقی بسیار زیبای فیلم که بسیار شنیدنی است.تاریخ ارسال: دوشنبه 9 دی 1392 ساعت 15:54 | نویسنده: حسین و | چاپ مطلب
نظرات (6)
پنج‌شنبه 26 دی 1392 22:00
آرزو [ ]
امتیاز: 0 0
لینک نظر
ممنون بابت معرفی...
:)
دوشنبه 23 دی 1392 15:28
دل نویس [ ]
امتیاز: 0 0
لینک نظر
عرض تشکر
پاسخ:
ممنون از لطفت
چهارشنبه 18 دی 1392 22:05
لی لی [ ]
امتیاز: 0 0
لینک نظر
مرسی....واقعا یکی از بهترین ها بود
پنج‌شنبه 12 دی 1392 18:17
نسیم صبح [ ]
امتیاز: 0 0
لینک نظر
عالیه این فیلم . . . مرسی
چهارشنبه 11 دی 1392 08:35
فرزانه ا [ ]
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
ممنون
سه‌شنبه 10 دی 1392 20:15
سعید کریمی [ ]
امتیاز: 0 0
لینک نظر
ممنون از معرفیت؛ کاشکی این "زمانی برای فیلم دیدن" زود فرا برسه دوباره....
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.